KA Architekci

?> ?> ?>

Cennik

Pracownia KA Architekci opiera się na cenniku prac projektowych powszechnie obowiązujących architektów:
• zobacz: ZASADY WYCENY PRAC PROJEKTOWYCH SARP
• zobacz: IZBA ARCHITEKTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Szczegóły dotyczące rodzaju, zakresu i kosztów usług projektowych architektów znajdują się na powyższych stronach internetowych SARPU oraz IZBY ARCHITEKTÓW.

CENNIK OGÓLNE

Ceny za konsultacje architekta (za prace standardowo świadczone przez szefa biura architektonicznego lub wysoko kwalifikowanego projektanta ): 300 – 600 PLN / godz.

Ceny za konsultacje konstruktora: 200 – 400 PLN / godz.

Ceny za nadzór autorski na budowie miejscowy: 400 PLN
1 nadzór na budowie (do 4 h pobytu)
Pod pojęciem pełnienia nadzoru autorskiego miejscowego należy rozumieć pełnienie obowiązków wynikających Ustawy na budowie, lub w innych miejscach wskazanych przez ZAMAWIAJĄCEGO, lub ARCHITEKTA jeżeli znajdują się w odległości nie większej niż 15 km od siedziby ARCHITEKTA.

Ceny za nadzór autorski na budowie zamiejscowy: 500 – 1.000 PLN (w zależności od odległości)
1 nadzór na budowie (do 4 h pobytu).
Pod pojęciem pełnienia nadzoru autorskiego zamiejscowego należy rozumieć pełnienie obowiązków wynikających z Ustawy na budowie, lub w innych miejscach wskazanych przez ZAMAWIAJĄCEGO, lub ARCHITEKTA jeżeli znajdują się w odległości większej niż 15 km od siedziby ARCHITEKTA.

PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO

Orientacyjne ceny za projekty architektoniczne domów jednorodzinnych
Koszt projektu domu średniej wielkości będzie kosztował ok. 150 PLN – 200 PLN/m2 powierzchni domu lub ok.6-8% wartości jego budowy liczonej aktualnie w średnim standardzie 4,5 tys. PLN/m2 pow. domu.

Orientacyjne ceny za projekty architektoniczne nietypowych, nowoczesnych domów jednorodzinnych
Koszt projektu domu nietypowego i rezydencji o najwyższym standadzie – cena projektu ustalana indywidualnie po wykonaniu koncepcji projektu.

W przypadku projektu przebudowy lub dobudowy domu koszt projektu zwiększą się.

PROJEKT WNĘTRZ

Konsultacje
– jako forma pierwszego kontaktu Inwestora z architektem, potencjalnym przyszłym projektantem domu lub wnętrza mieszkania,
– dla osób samodzielnie projektujących wnętrza, pragnących skonfrontować swoje pomysły z opinią architekta,
– jako część składowa usługi projektowej, wtedy gdy oddzielnie wycenia się część rysunkową projektu a w formie konsultacji dobór wyposażenia oraz uzgodnienia z inwestorami i wykonawcami.
Honorarium: 150 – 300 PLN / godz.

Koncepcja lub aranżacja
Polega na ustaleniu wraz z Inwestorem rozwiązania projektowego i pokazaniu go na rysunkach rzutów mieszkania z opisem jako ogólna aranżacja wnętrza. Koncepcja zawiera rozwiązania funkcjonalno - przestrzenne, określa charakter wnętrz i przewidywany standard wykończenia, ale bez doboru wykończenia i wyposażenia i uzgodnień z podwykonawcami oraz rysunków wykonawczych, z ew. podaniem punktów podłączeń instalacyjnych (w tym każdą kolejną koncepcje wycenia się oddzielnie).
Honorarium: 100 PLN / m2 pow. mieszkania, 150 PLN / m2 pow. kuchni lub łazienki

Projekt kompleksowy
Składa się z konsultacji wstępnej, z projektu koncepcji i z projektu wykonawczego. Na projekt wykonawczy składa się dobór wykończenia i wyposażenia, rysunki wykonawcze, uzgodnienia z Inwestorem i Wykonawcami oraz nadzór projektowy (autorski) podczas realizacji, wyceniany oddzielnie.
Honorarium: 200 – 300 PLN / m2 całej pow. mieszkania, 300 – 400 PLN / m2 pow. kuchni lub łazienki