KA Architekci

?> ?> ?>

O nas

Nasze projekty są wypadkową funkcji, piękna i harmonii. Są ciągłym poszukiwaniem nowych form, w kontekście miejsca, czasu i przestrzeni.

Arch. Gosia Kabat

Absolwentka WST w latach 2007-2011 (dyplom u dr inż. arch. Marcina Spyry) oraz Politechniki Krakowskiej w latach 2012-2013 (dyplom u dr hab. inż. arch. Anny Franty).

Miłośniczka twórczości Basquita i japońskiej architektury. Jej inspiracją są podróże z których czerpie podczas tworzenia swoich projektów otwierając tym samym nowe horyzonty.

Arch. Andrzej Kabat

Absolwent Politechniki Krakowskiej w latach 1977-1983 (dyplom u prof. W. Korskiego). Praca w wielu biurach projektowych. Od 1996 r. właściciel pracowni autorskiej Atelier. Autor wielu inwestycji budowlanych.

Wyczulony na niuanse przestrzeni, formy, światła i materiału. Miłośnik XVII wiecznego malarstwa holenderskiego.

Nasza pracownia jest kontynuacją wieloletniej działaności projektowej, której początki sięgają jeszcze lat 90. Wtedy powstała pierwsza pracownia architektoniczna pod nazwą Atelier. Obecnie pracownia KA architekci prowadzona jest przez dwójkę pasjonatów architektury, których dzieli różnica pokolenia. Pozwala to na spojrzenie na sztukę architektury z dwóch różnych od siebie perspektyw. Te dwa odmienne spojrzenia prowadzą do ciekawych, zaskakujących nieraz rozwiązań.

Zajmujemy się tworzeniem: zespołów mieszkalnych, nietypowych willi i domów jednorodzinnych oraz aranżacji wnętrz do projektowanych przez nas obiektów. Nasze wysiłki skupiają się na ciągłym poszukiwaniu niebanalnych i unikatowych form i rozwiązań przestrzennych tworzonych z pasją. W naszej archisztuce twórczo transformujemy wiedzę architektoniczną, grafikę, strukturę materiału i formę przestrzenną w jedno.

Siłą wyobraźni staramy się zmaterializować przestrzeń pełną harmonii i piękna.